Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiele sromu: Pytania do specjalistów

Jak pozbyć się torbieli z wargi sromowej?

mam torbiel na wardze sromowej i sprawia mi duży ból przy siadaniu i chodzeniu, ma z 1,5cm średnicy. Jak mogę się jej pozbyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Granuloma chronicum cysticum lobi pudendi lateris dextri

Witam, miesiąc temu zauważyłam zmianę na wardze sromowej mniejszej. Rozpoznanie kliniczne wskazało na torbiel. Zdecydowałam się na zabieg. Otrzymałam wynik badania histopatologicznego - granuloma chronicum cysticum lobi pudendi lateris dextri. Proszę o przetłumaczenie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy torbiel ropna na wardze sromowej może być groźna?

Mam torbiel ropna na wardze sromowej prawej miałam już zabieg 2 lata temu niestety po zabiegu dostałam krwotok byłam saczkowana. Niestety ponowilo się i wciąż rośnie troszkę pobiera i przeszkadza,czy jest to groźnie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania histopatologicznego torbieli usuniętej z wargi sromowej?

Witam, miesiąc temu zauważyłam zmianę na wardze sromowej mniejszej. Rozpoznanie kliniczne wskazało na torbiel. Zdecydowałam się na zabieg. Otrzymałam wynik badania histopatologicznego - granuloma chronicum cysticum lobi pudendi lateris dextri. Proszę o przetłumaczenie. Po zabiegu znowu się pojawiła ta sama zmiana. Co powinnam zrobić żeby pozbyc sie tego całkowicie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Torbiel na wardze sromowej

Witam! Miałam ostatnio na wardze sromowej torbiel (prawdopodobnie ropny). Bardzo bolało przy zmianie pozycji, najgorzej przy siadaniu. Wczoraj w nocy torbiel pekła i saczyła sie krew i ropa. Ranke wydezynfekowałam sola fizjologiczna i powtarzałam to co pare godzin. Czy potrzebny... Witam! Miałam ostatnio na wardze sromowej torbiel (prawdopodobnie ropny). Bardzo bolało przy zmianie pozycji, najgorzej przy siadaniu. Wczoraj w nocy torbiel pekła i saczyła sie krew i ropa. Ranke wydezynfekowałam sola fizjologiczna i powtarzałam to co pare godzin. Czy potrzebny bedzie antybiotyk, zeby nie doszło do zakażenia. Dodam ze mieszkam w UK i na wizyte u zwykłego GP czeka sie 2-3 tygodnie.
odpowiada 1 ekspert:
 Renata GrzechociĹska
Renata GrzechociĹska
Patronaty