Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 1 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usidlenie nerwu łokciowego w kanale Guyona i rowku nerwu łokciow: Pytania do specjalistów

Czy wkłucie wenflonu mogłoby uszkodzić nerw łokciowy?

Wczoraj zadałam pytanie, czy jest możliwe uszkodzenie nerwu łokciowego poprzez wkłucie w grzbiet dłoni. Otrzymałam odpowiedź, że jeśli byłaby to zwykła igła, jest to mało prawdopodobne. Nie była to zwykła igła, tylko wenflon wkłuty mniej więcej pomiędzy palcem środkowym, a... Wczoraj zadałam pytanie, czy jest możliwe uszkodzenie nerwu łokciowego poprzez wkłucie w grzbiet dłoni. Otrzymałam odpowiedź, że jeśli byłaby to zwykła igła, jest to mało prawdopodobne. Nie była to zwykła igła, tylko wenflon wkłuty mniej więcej pomiędzy palcem środkowym, a palcem serdecznym. Czy wkłucie wenflonu mogłoby uszkodzić nerw łokciowy? Bardzo proszę o odpowiedź, nawet jeśli Państwo się z takim przypadkiem w swojej karierze nie spotkaliście. Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Operacja barku i zespół nerwu łokciowego

Witam, lekarz stwierdził, że moje problemy z barkiem kwalifikują się na artroskopię, ale przed tym w lutym będę miała operację łokcia (zespół nerwu łokciowego) i operacja barku będzie później, a okropnie mi dokucza - mam pogrubioną kaletkę, zespół cieśni podbarkowej... Witam, lekarz stwierdził, że moje problemy z barkiem kwalifikują się na artroskopię, ale przed tym w lutym będę miała operację łokcia (zespół nerwu łokciowego) i operacja barku będzie później, a okropnie mi dokucza - mam pogrubioną kaletkę, zespół cieśni podbarkowej i coś jeszcze. Chciałabym się jakimi maściami czy czymś może jeszcze pomóc sobie z bólem i dolegliwościami barku? Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Marlena Przewłocka
Mgr Marlena Przewłocka

Odbarczenie i transpozycje nerwu łokciowego

Witam, 3 tygoddnie temu miałem odbarczenie i transpozycje nerwu łokciowego. Ręka już jest sprawna i normalnie funkcjonuje, wiadomo nie moge podnosić dużych cięzarów ale generalnie jest ok. Jest jednak jeden problem, operowana ręka się nie poci i jest sucha. Prawa... Witam, 3 tygoddnie temu miałem odbarczenie i transpozycje nerwu łokciowego. Ręka już jest sprawna i normalnie funkcjonuje, wiadomo nie moge podnosić dużych cięzarów ale generalnie jest ok. Jest jednak jeden problem, operowana ręka się nie poci i jest sucha. Prawa ręka w gorące dni jest lekko spocona na dłoniach w zgięciu łokcia i pod pachą, natomiast ta operowana jest w tych miejsach sucha. Chciałbym się zapytać, czy to jest normalne i ew jak długo ten stan będzie się utrzymywać.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Utrata czucia w IV i V palcu po operacji uwolnienia nerwu łokciowego w kanale Guyona

5 dni temu przeszedłem operację uwolnienia nerwu łokciowego w kanale Guyona. Przed operacją miałem parestezje i trudności wykonywania czynności precyzyjnych. EMG :Aksonalne uszkodzenie włókien ruchowych nerwu łokciowego lewego z odcinkową demienilizacją w obrębie rowka łokciowego. Brak odpowiedzi czuciowej z nerwu... 5 dni temu przeszedłem operację uwolnienia nerwu łokciowego w kanale Guyona. Przed operacją miałem parestezje i trudności wykonywania czynności precyzyjnych. EMG :Aksonalne uszkodzenie włókien ruchowych nerwu łokciowego lewego z odcinkową demienilizacją w obrębie rowka łokciowego. Brak odpowiedzi czuciowej z nerwu łokciowego lewego. Do szpitala miałem zlecenie odbarczenia nerwu łokciowego w rowku łokciowym. Po operacji utraciłem czucie w V i częściowo IVpalcu. Czy to jest normalne. Co robić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Ból 4. i 5. palca u ręki

Witam mam problem odczuwam ból 5 i 4 palca ręki na dodatek w małym palcu mam guzka ,ręka mi drętwieje a ból promieniuje aż do szyi dodam ze się uderzyłam w głowę i upadłam na rękę. chodzę do lekarza i... Witam mam problem odczuwam ból 5 i 4 palca ręki na dodatek w małym palcu mam guzka ,ręka mi drętwieje a ból promieniuje aż do szyi dodam ze się uderzyłam w głowę i upadłam na rękę. chodzę do lekarza i nic środki przeciwbólowe zero poprawy mam pytanie czy to może być zespół rowka nerwu łokciowego.proszę o odpowiedż
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Neuropatia nerwu łokciowego w przebiegu zespołu Guyona

Witam Miesiąc temu obudziłam się z bólem i drętwieniem 2 palców w lewej ręce(mały i serdeczny) i mam osłabioną całą dłoń. Brałam zastrzyki-nivalin oraz tabletki-revitanerw. Wczoraj odebrałam wynik EMG: neuropatia n. łokciowego w przebiegu zespołu Guyona. Proszę o wyjaśnienie... Witam Miesiąc temu obudziłam się z bólem i drętwieniem 2 palców w lewej ręce(mały i serdeczny) i mam osłabioną całą dłoń. Brałam zastrzyki-nivalin oraz tabletki-revitanerw. Wczoraj odebrałam wynik EMG: neuropatia n. łokciowego w przebiegu zespołu Guyona. Proszę o wyjaśnienie co to za choroba i czy można skutecznie ją wyleczyć .Oczekiwanie na wizytę(z NFZ) u neurologa jest bardzo długie.Boję się ,że niedowłakad ręki może postępować.Liczę na szybką poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Uszkodzenie nerwu łokciowego poprzez nieprawidłowe wkłucie w grzbiet dłoni

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem, czy jest możliwe uszkodzenie nerwu łokciowego poprzez nieprawidłowe wkłucie w grzbiet dłoni?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Łukasz Kmieciak
Dr n. med. Łukasz Kmieciak
Patronaty