Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabiegi operacyjne neuropatii uciskowych nerwów: Pytania do specjalistów

Operacja odbarczenia nerwu łokciowego oraz jego transpozycje w nowe miejsce

Witam, 2 tygodnie temu miałem operacje odbarczenia nerwu łokciowego oraz jego transpozycje w nowe miejsce, ponieważ się przesuwał. Po 2 tyg już jest coraz lepiej, lecz nadadal odczuwam ból przy prostowaniu ręki w łokciu oraz gdy próbuje ją przeciążyć. Dziś... Witam, 2 tygodnie temu miałem operacje odbarczenia nerwu łokciowego oraz jego transpozycje w nowe miejsce, ponieważ się przesuwał. Po 2 tyg już jest coraz lepiej, lecz nadadal odczuwam ból przy prostowaniu ręki w łokciu oraz gdy próbuje ją przeciążyć. Dziś ją zdjąłem z temblaka(po 2 tyg). Lekarz mówił zeby zgłosić się do niego za miesiąc na kontrole, lecz nie zlecił mi żadnej rehabilitacji czy to w przychodni czy w domu. Moje pytanie dotyczy, tego w jaki sposób tą rękę rehabilitować w domu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Blokada splotu ramienia

Witam Miesiąc temu ugryzł mnie pies w rękę. Miałam 3 operacje. Spędziłam dwa i pół tygodnia w szpitalu. Ręka do tej pory jest spuchnięta i bardzo boli. Lekarz powiedział mi, że jest to CRPS i chce zastosować u mnie blokadę... Witam Miesiąc temu ugryzł mnie pies w rękę. Miałam 3 operacje. Spędziłam dwa i pół tygodnia w szpitalu. Ręka do tej pory jest spuchnięta i bardzo boli. Lekarz powiedział mi, że jest to CRPS i chce zastosować u mnie blokadę splotu ramienia czyli uśpienie nerwów przy pomocy leku podawanego przez cewnik. Czy jest to bezpieczne? Czy pomoże mi to przywrócić sprawność ręki i zniweluje ból? Jakie jest potencjalne zagrożenie i ryzyko wystąpienia? Jestem w DE. Podaję mój numer telefonu 004915163428345
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Uszkodzenie nerwu strzałkowego w okolicy stępu a dalsze leczenie

Dzień dobry zdiagnozowano u mnie uszkodzenie nerwu strzałkowego w okolicy stępu w stopniu umiarkowanym (neuropatia uciskowa),dotychczasowe leczenie nie przyniosło poprawy a ból jest coraz silniejszy i dotyczy większych obszarów nogi,Aktualnie przyjęłam serie 20 zastrzyków Nivalin,20 Milgamma, 100 tabletek Gabagamma,oczekuje na... Dzień dobry zdiagnozowano u mnie uszkodzenie nerwu strzałkowego w okolicy stępu w stopniu umiarkowanym (neuropatia uciskowa),dotychczasowe leczenie nie przyniosło poprawy a ból jest coraz silniejszy i dotyczy większych obszarów nogi,Aktualnie przyjęłam serie 20 zastrzyków Nivalin,20 Milgamma, 100 tabletek Gabagamma,oczekuje na rehabilitacje) Czy w razie braku poprawy konieczny będzie zabieg ?Na czym polegać może dalsze leczenie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Patronaty