Twój przewodnik po zdrowiu

Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zasady zdrowego odchudzania: Pytania do specjalistów

Jak schudnąć po 60-tce?

mam 63 lata . Za soba kilka lat trudnej pracy odchudzania . Wreszcie nie tak dawno udalo mi sie zrzucis w sumie 36 kg. Zaczynalam to swoje odchudzanie z waga 111kg.! Na dzien dzisiejszy waga wskazuje od 74 -78 kg.... mam 63 lata . Za soba kilka lat trudnej pracy odchudzania . Wreszcie nie tak dawno udalo mi sie zrzucis w sumie 36 kg. Zaczynalam to swoje odchudzanie z waga 111kg.! Na dzien dzisiejszy waga wskazuje od 74 -78 kg. Chcialabym jeszcze zrzucic troche tego balastu ,niestety trudno mi utrzymac w ryzach to co zdobylam ,ale zeby jeszcze zgubic to juz nie potrafie . A moze za duzo wymagam od siebie w tym wieku . Jezeli chodzi o aktywnosc fizyczna to jezdze na rowerze terenowym /niestety nie systematycznie / jak rowniez 2-3 x tyg chodze z kijkami NW. Nie cwicze ...bo.....jestem zdecydowany leniwiec jezeli chodzi o taki ruch . Nie jestem poprostu systematyczna . A do tego ostatnio zauwazylam straszne ciagoty do slodkosci .Czasem wrecz niepohamowane...musze naprawde uwazac .Tak bardzo mi szkoda tych moich straconych kilosow ,nie chcialabym juz byc w tej samej skorze . Ale widze ,ze jest bardzo ciezko . Prosze o jakies wsakazowki co robic ,moze sa jakies suplementy ,ktore pomoglyby mi przezwyciezyc "ochote" na slodkosci . Zaznaczam rowniez ze bralam przez dluzszy czas chrom ..no nie bardzo mi pomogl .Pozdrawiam serdecznie .
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Szott
Mgr Katarzyna Szott

Czy można schudnąć ok.20 kg w 2 miesiące?

Problem w tym że ważę 80 kg przy wzroście 170cm.Chciałabym waż co najwyżej 60 kg.Jake sa szanse że mi się uda?Jaką dietę mam stosować?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Mazowska
Mgr Katarzyna Mazowska

Czy to są wykręty?

Ludzie często twierdzą, że próbowali już wszystkich możliwych diet, ale i tak nie schudli. Czy to możliwe? Czy mogą istnieć osoby jedzące np. same warzywa, a i tak z nadwagą, czy to po prostu wykręty?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Marta Michalak-Tomasik
Mgr inż. Marta Michalak-Tomasik
Patronaty