6-letni związek na odległość a szczerość

Jestem 6 lat związku na odległość.od osoby trzeciej dowiedziałam się, że mój chłopak spał z inną dziewczyną w łóżku,osoba, która mi to powiedziała zapewniła mnie, że do niczego nie doszło.Wiem,że tak jest ufam,ale dlaczego nie dowiedziałam się tego od mojego chłopaka? rozmawialiśmy o tym, popłakałam się dla mnie szczerość jest najważniejsza, Przeprosił. Ale we mnie dalej jest niepewność.On zawsze do mnie mało pisał, ale dopiero teraz zaczeło mi to przeszkadzać,czuje się niepewnie. co robić?

Witam. Proszę spróbować przygotować atmosferę i przekazać chłopakowi swój niepokój i swój stan psychiczny. Proponuję ,aby zaproponowała Pani na ten temat rozmowę,wyrażając przede wszystkim własne obawy zamiast zarzutów. Proszę zaproponować wspólną terapie. Podczas niej uda Wam się zrozumieć punkt widzenia drugiego partnera.

Odbudowanie zaufania i bliskości w związku może zając trochę czasu. Jedna strona potrzebuje wykazać się stałością zmiany, druga wybaczeniem.
Warto jasno i wyraźnie mówić o swoich granicach, oczekiwaniach i potrzebach.Oczywiście ważna jest także konsekwencja i realizacja tego, co wspólnie ustaliliście (by podobne sytuacje się nie powtarzały). Ważne jest by wyciągnąć wnioski z sytuacji i wprowadzić zmiany, ale starać się nie skupiać nadmiernie na tej sytuacji, nie wypominać, nie snuć "czarnych scenariuszy" oraz nadmiernie nie sprawdzać partnera. Odbudowując związek warto na nowo skupić się na priorytetach i tym, co sprawiło, że się Państwo zakochali w sobie.
Jeśli trudno to zrobić samemu, można skorzystać z pomocy psychologa par i małżeństw.

Dzień dobry, związek na odległość może być trudny. Zachęcam panią do szczerego omawiania bieżących problemów z partnerem. Jeżeli ma pani poczucie zbyt małego kontaktu proszę mu o tym powiedzieć. Z drugiej strony - jaki jest pani stosunek do związku na odległość? Czy tak będzie zawsze, czy chciałaby pani zmienić tą sytuację? Pozdrawiam.