Jak radzić sobie z odległością w relacji?

Witam. Mój problem dotyczy związku, który trwa juz kilka miesięcy. W naszym zwiazku głównym problemem jest to, że jeżeli sie nie widzimy to nasz związek praktycznie przestaje istniec, ale kiedy sie spotkamy wszystko wraca mniej wiecej do normy. Moj chłopak mówił mi, że ten problem powtarzał się w jego poprzednich związkach. Ma tez problem z okazywaniem uczuc i odbieraniem ich w sposób pozytywny. Nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji, bo zaczął zamykac się w swoim świecie i ciezko mi do niego dotrzeć. Oprócz tego ciągle mnie wystawia na próby i sprawdza jak reaguje. Mimo wszystko mi na nim zależy i nie wiem co powinnam zrobic w tej sytuacji. Juz kilka razy chcieliśmy zakonczyc nasza relacje, ale zadne z nas nie jest pewne tej decyzji.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią, żeby podzieliła się Pani Swoimi wątpliwościami, z Psychologiem (albo z zaufaną Osobą) który byłby dla Pani pomocnym, w konstruktywnym poradzeniu Sobie z wyzwaniem.

Warto byłoby, by zadała Pani Sobie pytanie:
1. Jak czuje się Pani w (takiej) relacji "na odległość"?
2. Czy taka relacja spełnia Pani potrzeby/pragnienia?
3. Jakie postrzega Pani możliwości rozwojowe relacji?
4. Czy czuje się Pani ważna/kochana w tej relacji?

Odpowiadając Sobie na te (nie) łatwe pytania, będzie Pani łatwiej
spojrzeć na Pani relację z Pani Chłopakiem.

Relacja partnerska, jest relacja wymagającą nieustannej pracy, ze strony obojga Partnerów - co w Państwa relacji, jest wyzwaniem, z powodu odległości.

Zasygnalizowała Pani, ze już kilkakrotnie chcieliście zakończyc relację, za słowami Pani: "...Juz kilka razy chcieliśmy zakonczyc nasza relacje... ."
Moją uwagę zwrócił Pani przekaz, za słowami Pani:
"... Oprócz tego ciągle mnie wystawia na próby i sprawdza jak reaguje. .. " czego Pani nie doszczegółowiła...a tutaj dopatrywałabym się znaczenia..

Serdeczności oraz pomyślności Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605