Jak dbać o relacje z chłopakiem?

Witam. Wraz z chłopakiem mamy po 18 lat. Ostatnio dosc często sie kłóciliśmy i ja juz nie wiem czego chce. Wiem ze go kocham, chce z nim byc ale coś we mnie pęka. Kiedy nie jesteśmy razem mysle bardzo duzo(co byłoby gdybyśmy nie byli razem, czy my jesteśmy odpowiednia para). Jak jesteśmy razem to aż tak dużo nie mysle. Wiem ze o kocham i chce żeby miedzy nami było dobrze. Ostatnio dosc często widujemy sie bo sa wakacje(codziennie). Czy powinnismy ograniczyć widywanie sie abym zatęskniła? Dodam ze mój tata nadużywa alkoholu(aktualnie leczy sie) i bardzo to przeżywam. Czasami budze sie z kołotaniem serca i wystraszona. Czy powinnam tak dużo nie myslec(co byłoby miedzy mną a moim chłopakiem?), nie zaśmiecać sobie głowy i bedzie okej?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zacznę od wyrażenia, że zauważalne u Pani zdolności
retrospekcyjne (wglądowe) mogą być przydatnym narzędziem do rozwiązywania swoich wyzwań osobistych oraz osobowościowych, kiedy to jest potrzeba analizy/interpretacji swojej sytuacji oraz zachowań, w relacji przede wszystkim z samą Sobą jak i w kontakcie relacyjnym z Pani Chłopakiem.

Fundamentalnego źródła Pani doznań dopatrywałabym się w Pani historii osobistej (z historią nadużywania alkoholu, przez Pani Tatę - nie napisała Pani, jak długo?) za słowami Pani: "bardzo to przeżywam... ."
Niewątpliwie, zasygnalizowany przez Panią problem jest problemem osobistym/rodzinnym, który pozostawia ślad, w postaci wewnętrznych konfliktów.

Proszę nie czekać...
Jestem przekonana, że jest w Pani dużo siły, by pomóc samej Sobie, sięgając po specjalistyczną/wspierającą pomoc, do Poradni Zdrowia Psychicznego albo do Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych, w ramach NFZ-tu.
W procesie terapeutycznym pozna Pani i zrozumie bardziej Siebie, co przełoży się na relacje.

Z mojej strony, chcę Pani przekazać, że relacje partnerskie są umiejętnością wymagającą pracy (często) przez całe życie...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie, z przesłaniem Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605