61 kg - czy moja waga jest prawidłowa?

Dzień Dobry Chciałam się zapytać, czy moja waga jest poprawna. Mam 13 lat i 61 kg przy wzroście 170 cm. Dodam, że wyczynowo trenuję siatkówkę. Również chciałabym się dowiedzieć, jaka byłaby dla mnie dobra dieta, żeby prowadzić zdrowy tryb życia oraz uzupełniać wszystko, co spaliłam na treningu?
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych dla BMI Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Dodatkowo prowadzisz aktywny tryb życia, dlatego nadwaga raczej Ci nie grozi. Warto jednak zapoznać się ze zdrowymi nawykami, aby mimo wszystko uniknąć tego ryzyka. Zapoznaj się więc z artykułem poświęconym temu zagadnieniu i postaraj się wprowadzić go w swoje życie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Jeśli chodzi o uzupełnianie diety po treningach musisz przede wszystkim pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W czasie treningu pij około 0,5l wody lub napoju izotonicznego, po ćwiczeniach wypijaj około 1,5 l wody, w małych porcjach. Płyny należy uzupełniać przez cały dzień, aby nie doprowadzić do odwodnienia. Należy pić małymi porcjami, aby organizm mógł przyswoić wodę, a nie od razu ją przefiltrować i wydalić razem z moczem. Jeśli wprowadzisz odpowiednie nawyki żywieniowe nie powinnaś mieć problemy z innymi składnikami, które będą dostarczane organizmowi razem ze zdrowym pożywieniem.

Pozdrawiam.