Agresja 1,5-rocznego dziecka wobec innych dzieci

Jestem mama niespełna 3 letniego dziecka(w sierpniu ) SYn od kad skończyl poltora roku jest agresywny wobec innych dzieci. nielubi obcych (na pytania odpowiada Nieee) , bije inne dzieci nie potrafi się dzielic choc lgnie do dzieci.My często się klocimy bo nie razimy sobie z jego agresja niemozemy wyjść do znajomych mających male dzieci, na placu tez jest tragedia,popadam w depresje bo widze ze cos nietak jest z moim dzieckiem,ogolnie jet swietnym , madrym chłopcem.czy można to jeszcze naprawić?

Witaj,
agresja musi być uspokojona w rodzinie.Być może chłopak ma nadmierne zakazy i wymagania,być może ma rodzeństwo/często młodsze/albo zaczął chodzić do przedszkola,zostawać z nianią zamiast mamą itp,itp.
To jeszce bardzo małe dziecko,więc przyspieszone wymagania uspołeczniania mogły dać odwrotny skutek i trzeba będzie nadrobić prawa związane z wiekiem egocentryzmu/potocznie rozumianym,jako upewnienie dziecka,że jest wystarczająco ważne/.Czasami ie jest to łatwe,więc koniecznie proszę zwrócic się do psychologa ,który zbada przyczyny oraz naprowadzi państwa na własciwe tory postepowania z synem.Inaczej,po prostu nie rozwinie w sobie umiejętności współzycia w grupie,bo jej nie zaufa.
Pozdrawiam i zachęcam.