Jeśli wsparcie bliskich nie pomaga, warto skorzystać z pomocy psychologa. Pomoże zrozumieć zarówno przyczyny niepowodzenia w związku, jak i zobaczyć możliwości zmiany, które uchronią przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. Dodatkowo psycholog pomoże przetrwać i poradzić sobie z obecną trudną sytuacją i emocjami związanymi z rozstaniem.
Witam Pana. Po słowie "narzeczona" poznaję, że ten związek miał przed sobą konkretne plany a Pan z pewnością był zaangażowany emocjonalnie o czym świadczą Pana obecne reakcje i zachowania. Z drugiej strony dziwi mnie, że jedna kłótnia potrafiła bezpowrotnie zakończyć ten związek (może to coś mówić o jego stabilności a z pewnością o trwałości). To co mnie najbardziej niepokoi to Pana kontakty z substancjami psychoaktywnymi. Tak należy nazwać zarówno alkohol jak i marihuanę. Sięganie po te środki w takich okolicznościach nie jest bezpieczne. Jeśli mają uśmierzyć Pana ból i cierpienie a nie przyniosą tego rezultatu może to oznaczać częstsze sięganie po nie, większe dawki i/lub szukanie czegoś mocniejszego. Jeśli to trwa już od jakiegoś czasu to polecam Panu jak najszybsze zgłoszenie się do psychologa. Może potrzebne będzie też spotkanie z terapeutą uzależnień. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/
Rozumiem, że jest Panu w tej sytuacji ciężko. Jednak sięganie po substancje psychoaktywne (narkotyki, alkohol) mogą tylko pogorszyć pana stan i sytuację.
Jeżeli nie ma szans na wznowienie tej znajomości a Pan nie radzi sobie z uczuciami, zachęcam do wizyty u psychologa. Może być też konieczne wsparcie terapeuty uzależnień.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, po pierwsze warto sobie uświadomić, że alkohol i narkotyki tylko skomplikują sprawę, więc warto je odstawić całkowicie - szczególnie o okresie kryzysu. Jeżeli pana była partnerka nie chce rozmawiać zachęcam do rozmowy z kimś bliskim na ten temat. Nie mamy wpływu na decyzje innych ludzi i czasem pozostaje się nam z nimi po prostu pogodzić, chociaż bywa to bardzo bolesne. Pomocna może się również okazać wizyta, kilka wizyt u psychologa - psychoterapeuty z którym będzie pan mógł omówić swoją obecną sytuację i przezywane uczucia. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy można samemu wyjść z uzależnienia? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Depresja po rozstaniu z ukochaną – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Co robić, jeśli czuję brak zrozumienia ze strony rówieśników? – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy amfetamina uzależnia? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Jak kontrolować siebie? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Kłótnia z chłopakiem o alkohol – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Kłopoty z koncentracją i pamięcią, lęki i nerwowość a alkohol – odpowiada Mgr Marta Widera-Kędryna
- Problemy z poradzeniem sobie z emocjami po rozstaniu – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Ucieczka w narkotyki po skończeniu z prostytucją – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Alkohol, narkotyki, mysli samobójcze - co robić? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek