Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witam,
Niestety trudno jest doradzić konkretny rodzaj ćwiczeń, nie wiedząc jak bardzo nasilona jest anemia i jakie powoduje objawy. Myślę że przede wszystkim Pani sama Powinna zastanowić się, jaki wysiłek fizyczny jest w stanie podjąć. Na pewno nie wskazany jest przedłużony i forsowny wysiłek. Ze względu na zaburzenia równowagi odradzam rower, rolki itd. Myślę że dobrym pomysłem byłby np. nordic walking, uprawiany systematycznie na świeżym powietrzu z pewnością przyczyny się do redukcji masy ciała. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Trzeba przeprowadzić badania pod kontrolą lekarską, ocenić wydolność krążenia, wykluczyć zaburzenia przemiany materii, ustalić przyczyny anemii, zmęczenia i zawrotów, a potem dopiero można ustalić sposób leczenia, uzupełniania niedoborów żelaza i witamin.
Potem właściwa dieta i regularne ćwiczenia!

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty