Astma, alergia i problemy z zatokami a zastosowanie leku Diprophos

Dzień Dobry mam pytanie od kilku lat mam astmę i leczę się inhalatorami mam momenty zaostrzenia astmy jestem alergikiem dodatkowo mam problemy z zatokami i kiedyś laryngolog Przepisał mi zastrzyk diprophos wszystko Przeszło, w sumie przyjąłem go dwa razy w odstępach dwu miesięcznych ostatnio pytałem lekarza pierwszego kontaktu o ten lek mówił ze ludzie z astma biorą go i jest to dobry lek. z ciekawości zapytałem pulmonologa powiedział ze nie, że nigdy by mi tego nie Przepisał. Jaka jest prawda?

Pulmonolog wyraził podobną opinię o tym leku jaką mam ja.Jest to farmaceutyk wygodny w podawaniu ale ma tak dużo objawów ubocznych że podaje się go pacjentom w ostateczności Może wywołać cukrzycę ,nadciśnienie tętniczego,odwapnienia kości aż do osteoporozy włącznie,zaburzenia ginekologiczne,kruchość naczyń,suchość skóry,wypadanie włosów,zaćmę.