Asysta bliskiej osoby przy usunięciu naczyniaka

Jestem mega wrażliwą osobą ale pełnoletnią. Panicznie boje się zastrzyków, krwi, skalpeli. Dlatego chce aby przy zabiegu była obecna moja mama(usuwanie naczyniaka z wargi sromowej). Czytałam an forum lekarskim że jest to możliwe na życzenie pacjenta. Lekarka prywatna odmówiła mi tego w chamski sposób! Czy mama może mi asystować? Jest to dla mnie mega ważne. Skoro przy porodach mogą asystować mężowie to z jakiej racji przy takim mało znaczącym zabiegu nie moze być przy mnie osoby bliskiej?

U siebie w prywatnym gabinecie pani doktor ma prawo odmówić wszystkiego z wyjątkiem zagrożenia życia. Ja też bym się nie zgodził. Wykonuję zabiegi 25 lat i doświadczenie uczy, że obecność innych osób nie pomaga, wręcz nasila panikę. Utrudnia to pracę lekarzowi, który musi uspokajać już nie jedną, a dwie osoby, zamiast skupić się na pracy. Na koniec proszę wziąć pod uwagę rzecz najważniejszą: to, jak się Pani zachowa w czasie zabiegu, zależy od Pani. Można urządzać sceny paniki, można tego nie robić. Zrozumienie, że jest to w Pani interesie, na pewno pomoże w podjęciu decyzji.

W prywatnej praktyce lekarz może odmówić przeprowadzania zabiegów ( z wyjątkiem stanów bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia), obecności osób trzecich przy konsultacji/zabiegach itp. Z mojego doświadczenia wynika, że obecność osób trzecich podczas wizyty nie tylko nie pomaga, ale wręcz przeszkadza - rozprasza pacjenta i lekarza.