Atak wysokiego ciśnienia i silnych zawrotów głowy pod wpływem stresu

Witam. Tydzień temu jak byłam z dzieckiem w szpitalu u lekarza ze stresu dostałam wysokiego ciśnienia i strasznych zawrotów głowy,że o mało nie zemdlałam i miałam wtedy silne kłucie w klatce piersiowej,że nie mogłam utrzymać dziecka i musiałam oddać je partnerowi. Czy to jest normalne,że pod wpływem stresu i nerwów można tak się czuć . ? Pytam się dlatego,bo 11 lat temu zmarła moja mama. Miała wylew nie cały tydzień po porodzie.

Lek. Katarzyna Szymczak

W takim stopniu jak to Pani opisała, nie są to normalne objawy, radzę założyć dzienniczek ciśnień i po tygodniu udać się z nim do lekarza, po badaniu lekarz zdecyduje czy konieczna będzie u Pani dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam