Ataki bólu w okolicy odbytu po porodzie

Witam. Mam 30 lat. Dwa lata temu rodzilam SN. Od tego czasu cierpię na dziwną przypadłość. Co jakiś czas dostaje silnego bólu/skurczu w okolicach odbytu (tak od srodka). Jest to tak silne, że jeżeli akurat siedzę, zmusza mnie to do wstanie. Taki atak trwa kilka sekund po czym ustępuje. Nigdy nie leczylam się na hemoroidy ani nie miałam ich stwierdzonych. Byłam również u proktologa gdyż po porodzie powstała mi szczelina odbytu. Została ona wyleczona. Proszę o poradę w sprawie nawracajacych boli.

Aleksander Ropielewski

Niestety bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ objawy są mało specyficzne. Sugerowałbym wykonanie kolonoskopii.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski