Ataki lękowe i drżenie rąk

Witam. Od prawie roku borykam się z problemem, z którym sama nie wiem do którego lekarza się udać. Mianowicie ataki, tak jakby lękowe. Mimo że nie mam powodów do lęków , występują one w przeróżnych sytuacjach, ale najczęściej przy posiłkach z kimś (dzieje się tak nawet przy posiłkach z moim chlopakiem, czy mamą). Zaczynają drgać mi dłonie, mam problem z utrzymaniem łyżki czy widelca, zawroty głowy, mroczki, dretwienie karku, zdarzyły się również drgawki całej głowy. Czy to nerwica?

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią, to mogą być lęki o charakterze społecznym (lęki przed jedzeniem w sytuacjach publicznych). Dobrze jest się skontaktować w tej sprawie z lekarzem oraz psychoterapeutą.

Prawdopodobnie objawy spowodowane są lękiem, ale dobrze jest jeszcze ew. zbadać kręgosłup, udając się do lekarza, specj. rehabilitacji.

Polecam także kupić tabletki magnezu w aptece; są bez recepty. Magnez bardzo pomaga w likwidacji drżenia rąk w sytuacji lęku społecznego.

Witam Panią. Myślę, że opisane przez Panią odczute i zaobserwowane objawy mogą mieć różną etiologię i wymagają bezpośredniego kontaktu z lekarzem psychiatrą. Wówczas może Pani liczyć na precyzyjną diagnozę. Oczywiście Pani objawy mogą mieć naturę lękową. Uczucie lęku może być tak silne, że możliwe są odczucia na poziomie fizjologicznym. Warto się również upewnić, że z Pani zdrowiem somatycznym jest wszystko w porządku. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/