Ataki nerwicy lękowej w 8. miesiącu ciąży

Witam, doszłam do wniosku, że mam ataki nerwicy lękowej. Samą nerwice mam potwierdzoną przez lekarzy. Traumatyczne dzieciństwo jest jej przyczyną. Pierwszy atak był w listopadzie : kołatanie serca, duszności, nogi z waty, nie wyraźny obraz, uczucie, że umrę albo zemdleje. Koszmar trwający do ok 2 godzin. Kolejny miał miejsce 2 miesiące temu. Następny dzisiaj. Jestem w 8 miesiącu ciazy i martwię sie, że ataki mogą miec negatywny wpływ na dziecko. Czy mam racje co do diagnozy ? I mam sie bać ?

Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o o występowaniu lęku napadowego (atak paniki). Radze udać się do psychoterapeuty i podjąć terapię. Proszę się nie obawiać - jest to problem, z którym można sobie poradzić. Do tego typu problemu polecam terapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam!