Ataki paniki a duży wysiłek fizyczny

Witam zabawę w siłownię zacząłem 1,5 roku temu po roku ciężkich treningów zacząłem dietę przy wadze 93kg redukcyjną 3000kcal w dół aż do 1850kcal i zszedłem do 77 kg przy tych samych ciężkich treningach i od czasu niskiej diety zaczęły się problemy z psychiką jak sądze ataki paniki przewlekły stres bezsenność brak sił i w rezultacie koniec z treningami.Jakie mogą być przyczyny takiego wyniszczenia fizycznego i psychicznego dodam że na diecie jadłem mnóstwo białka mało węgli i mało owoców ważyw

Pogorszenie się Pana kondycji psychicznej mogło być spowodowane wieloma czynnikami. Pisze Pan, że stosował dietę ubogą w węglowodany, owoce i warzywa. Dieta mogła mieć wpływ na pogorszenie się Pana zdrowia. Zalecam w pierwszej kolejności udać się do internisty z zrobić badania (morfologia itp.). Po diagnozie lekarskiej, jeśli ona wykluczy podłoże somatyczne zalecam udanie się do psychologa, psychoterapeuty. Szczegółowy wywiad pozwoli postawić diagnozę.

Pozdrawiam
Milena Goncerz

Witam,
ataki paniki mogły, ale nie musiałby być związane z wysiłkiem fizycznym i dietą. Jednak do rozpoznania ich przyczyny potrzebna jest gruntowana diagnoza, najlepiej udać się więc do psychologa lub psychoterapeuty. Równocześnie zachęcam do konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, w celu wykonania podstawowych badań. Jeżeli chciałby Pan dalej ćwiczyć, dobrze udać się do dietetyka, który pomoże skomponować odpowiednią dietę redukcyjną. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać wszystkie podstawowe składniki odżywcze. Spożywanie dużych ilości białka i uboga konsumpcja warzyw doprowadzić może do kwasicy. Dietetyk pomoże dobrać taką dietę, by znajdowało się w niej wszystko to, czego ćwiczący organizm będzie wymagać.

Pozdrawiam

http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia