Autyzm u dorosłego człowieka

witam chce zapytac, czy 4 objawy wystepujace jednoczesnie moga byc autyzmem u 24 latki ? do jakiego lekarza powinna sie udac? kiedy bedzie mogla potrzebowac opieki drugiej osoby? dziekuje z gory za odpowiedz

Autyzm jest całościowym zaburzeniem. Wszystko zależy od obrazu klinicznego osoby badanej. Na początek zatem zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem, którzy po szczegółowym wywiadzie i obserwacji zdiagnozują i zaproponują możliwości wspierania teraz lub w przyszłości.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę skontaktować się z psychiatrą i zrobić również badania neurologiczne. Co do opieki trudno odpowiedzieć na to pytanie gdyż nie ma w liście konkretnych informacji o dotychczasowym funkcjonowaniu osoby.
Pozdrawiam AM