Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie poziomu cukru a osłabienie i brak energii

Witam. Pytanie kieruje do Diabetologa. Po zjedzeniu obiadu godz ok 17 i później wypiciu kawy przychodzi kryzys po 30 min i muszę się połoŻyć spać i sen trwa jakies 2 h . Badając cukier wychodzi mi 66 cukru. :( jestem osłabiona ale po śnie przychodzi mi energia a wtedy już sa godziny wieczorne i muszę isc spać. martwię się, proszę bardzo o pomoc !! Jakie mam działania poczynić? I jakie zrobic badania ? :( pomocy.
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Kontrola poziomu cukru - dlaczego jest ważna?

Lekarze wykrywają coraz więcej przypadków cukrzycy. To obecnie choroba cywilizacyjna. Dlatego warto systematycznie badać poziom cukru. Prof. Władysław Grzeszczak wyjaśnia, dlaczego kontrola cukru jest taka ważna.

Objawy wskazują na hipoglikemię reaktywną. Może pomóc przeniesienie obiadu na godziny wcześniejsze, zmniejszenie porcji, podzielenie obiadu na 2 części oddzielone czasem okolo 1-2 godzin, unikanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Kawę należy zarezerwować na godziny ranne i południowe. Warto też zgłosić się do diabetologa aby przeprowadzić diagnostykę zaburzeń i ewentualnie rozpocząć leczenie..

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy