Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Benzodiazepina przy zaburzeniach lękowych

Leczę się u psychiatry i chodzę na terapię, ale jak zapewne Państwo wiecie - czasem chce się człowiek czegoś upewnić i miec opinię z drugiej ręki, dla świętego spokoju. Mam zaburzenia lękowe, bioręSSRI oraz ze 2-3 raz na noc jakąś benzodiazepinę, ale tylko jak bardzo źle jest. Moje pytania 1) czy to normalne, że w tym zaburzeniu mam kilka dni dobrych, potem kilka złych? Terapeuta wie, ale chcę gdzieś o tym poczytać, poczuć że to normalne.. 2) Biorąc tak benzo ww, mogę się uzależnić? Pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Różnica między grzybami halucynogennymi a neurotropowymi

Jeśli leki brane są pod kontrola lekarza, zostaną odstawione, gdy tylko nie będą potrzebne. Warto jednak porozmawiać o tych wątpliwościach z lekarzem prowadzącym.
Wahania nastroju i nawroty pewnych trudności także mogą mieścić się w granicach normy. Powinny jednak być omawiane w psychoterapii- ich przyczyna, czy wydarzenia towarzyszące pogorszeniu mogą być istotne.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
Proszę o wszystkich niepokojach informować terapeutę.Również o tym,co przeżywa Pani pomiędzy wizytami,gdyż jest to na tyle specyficzna relacja,że może u osób podobnych osobowościowo do Pani powodować lęk przed budowaniem zaufania/więzi z terapeutą/.Tak nieufnośc ,jak widzę,powoduje Pani czujnośc i szukanie potwierdzeń.Jest wszystko w porządku.Proszę jednak otwarcie mówić o własnym lęku i nieufności.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy