Bezsenność i brak apetytu - co może być przyczyną?

Witam! Co zrobić gdy nie odczuwa się potrzeby snu i jedzenia? Od roku zmagam się z nie jedzeniem, dokładnie zaczęło się to tamtego lata, gdy w pewnym momencie zaczęłam mniej jeść, mniej jeść mam na myśli, że nawet dwa dni nic nie potrafiłam jeść, gdy mi się w ogóle nie chciało. Nie wiem co się stało może dlatego, że w tamtym czasie miałam dużo stresu. Powracając, w miesiąc schudłam 10kg. Do tej pory mam coś takiego, nie byłam jeszcze u żadnego lekarza. Moje jedzenie przez ten rok wyglądało tak: potrafie nie zjeść 2dni co mnie martwi, a gdy mam apetyt i zrobię jakiś obiad to odechciewa mi się, dlatego ostatnio jem coś na szybko, np. zupke w torebkach, kanapki- główny posiłek od roku. A gdy nie chcę mi się w ogóle jeść to od pewnwgo czasu wprowadziłam, że zastapie to słodyczami (wiem nie zdrowo) zazwyczaj gdy zjem to tylko jeden posiłek dziennie i to nie zawsze. A od niedawna zmagam sie z tym gdyż nie odczuwam w ogóle potrzeby snu. Chodzi o to ze nie moge zasnąć. I śpię po 3-5h na dobe. Raz w tygodniu wyjdzie ze przespie nawet 9h na dobe ale tylko raz na tydzien zdarzy mi sie to, nie chodze do pracy i nie musze rano wstawać a mimo to nie odczuwam potrzeby snu. Cała noc z przedwczoraj(czwartek) na wczoraj(piatek) zerwalam bo w ogole zasnać nie potrafiłam i zasnęłam o 10:30 tego samego dnia a wstalam o 14:00 a teraz jest 1:37(sobota) i znów nie potrafie zasnąć. Co mam robić z tymi dwoma sytuacjami??

Dzień Dobry Pani :)

Dziękuję Pani za zaufanie.

Z jakiegoś powodu chroniczne/zasygnalizowane przez Panią symptomy są niepokojące i są wskazaniem do pilnej/osobistej konsultacji w Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania albo w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia (m. in. psychoterapeutycznego).

Z życzeniami dla Pani pomyślności oraz radości!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

irena.mielnik.madej@g