Bezsenność i poczucie beznadziejności w określonych miesiącach

Witam,nie wiem nawet od czego zacząć.Od paru lat moje życie to sinusoida. Co roku sierpień do połowy września i luty do połowy marca to okresy, kiedy ciężko jest mi nawet wstać z łóżka i wykonać jakąkolwiek czynność - czasem jem śniadanie 1,5 h po wstaniu, bo tyle mnie to kosztuje. Nie mogę spać do 5-6, mam poczucie wiecznej beznadziejności. Poza tymi okresami jestem otwarta, towarzyska i pełna energii.Dostałam niedawno wymarzoną pracę, a siedzę zapłakana i najchętniej bym z niej zrezygnowała.

Witam,
Z Pani opisu wygląda na to, że może borykać się Pani z "sezonowymi zaburzeniami nastroju" - takimi epizodami depresyjnymi związanymi ze zmianami w przyrodzie.
(na ten temat może Pani więcej przeczytać na stronie: http://www.psychologia.edu.pl/obserwatorium-psychologiczne/1090-jesienna-depresja.html)
Pisze Pani, że ta sinusoida nastroju pojawiła się kilka lat temu. Może warto się przyjrzeć co się wówczas zaczęło dziać w Pani życiu? Jakie myśli teraz Pani przychodzą gdy "ciężko nawet wstać z łóżka"? Może niektóre z nich są tak "dołujące", że właśnie wydaje się Pani, że wstawać nie warto?
Proszę zadbać o siebie i skontaktować się z jakimś psychoterapeutą. Pomoże on Pani zrozumieć lepiej to co się dzieje i zmienić to.
Jak Pani napisała przez większą część roku "jestem otwarta, towarzyska i pełna energii", dostała Pani wymarzoną pracę.
To pomoże Pani poradzić sobie z okresowymi trudnościami i cieszyć się życiem przez cały rok!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Artur B.

www.facebook.com/zyciedobre