Bezsenność poprzedzona depresją

Witam :) Od prawie dwóch lat cierpię na bezsenność. Parę miesięcy temu udało mi się "wyjść" z depresji, a mimo to problemy ze snem nie ustąpiły. Dodam, że mam 18 lat, regularnie ćwiczę, więc przyczyną nie może być brak zmęczenia organizmu. Do jakiego lekarza powinnam się zwrócić i czy istnieje możliwość poradzenia sobie z moim problemem bez pomocy specjalisty?

Witam, samemu może być bardzo trudno sobie poradzić. Z tego co Pani opisała można sobie wyobrazić, że odpowiednią metodą leczenia może być psychoterapia. Pomoc lekarza psychiatry również może się okazać pomocna. Piszę tak często "może", gdyż logiczne jest takie postępowanie: najpierw diagnoza, a później dopiero decyzja o rodzaju leczenia. Zalecam więc zgłoszenie się na konsultację do specjalisty psychiatry lub/i psychoterapeuty. Pozdrawiam