Bicie serca płodu w 21 tygodniu ciąży

Witam serdecznie Jestem w 21 tyg ciąży,2 dni temu miałam szczegółowe badania dziecka,wyszłam szczęśliwa,nie poznałam jedynie płci.Poszłam do innego lekarza aby poznać płeć.Serce dziecka biło normalnie,nagle powoli nagle znów przyspieszyło.Lekarz wystawił skierowanie do szpitala.W szpitalu zrobili usg,stwierdzili, że w tym tyg to normalne,nie ma powodów do niepokoju.Serce znów biło szybko,jednakże jestem zaniepokojona.Czuję ruchy, dlaczego jednak serduszko mogło na chwilę bić wolniej?Dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Akcja serca dziecka uzależniona jest od aktywności samego płodu a także od czynników wpływających na płód pochodzących od Pani np stres. Jeżeli dziecko śpi akcja serca jest obniżona a w czasie aktywności wręcz przeciwnie serce przyśpiesza.