Biopsja tarczycy - co oznacza wynik badania? I czy trzeba wprowadzić leczenie? Jeśli tak, to jakie?

Rozpoznanie kliniczne: wole guzkowe nadczynne. Koloid, liczne erytrocyty praz płaty normotypowych tyreocytów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania nie budzi zastrzeżeń. Wszystkie elementy, które zostały opisane przez osobę oceniającą uzyskany drogą biopsji materiał, są typowe dla utkania prawidłowej tarczycy.

To, czy konieczne jest leczenie, zależy od Pani dolegliwości, wyników badań laboratoryjnych i obrazowych. Wole guzkowe nadczynne leczy się, zwykle podając radioaktywny jod bądź też operacyjnie. Niestety, nie można odpowiedzieć na Pani pytanie o metodę leczenia, znając jedynie wynik biopsji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.