Boję się błahych sytuacji - co robić?

Zaczyna mnie już to męczyć. Zaczęło się od tego, że w dzieciństwie i w młodym wieku miałam "alter-ego", do dziś potrafię odpowiedzieć coś do osoby, która została przeze mnie wymyślona, mimowolnie (stworzyłam świadomie idealny świat). Mam męża i syna, pomimo tego mam lęki, nie mogę sama spać, boję się zostawać sama, cały czas myślę, że ktoś stoi mi za plecami. Przez 2 miesiące cierpiałam na bezsenność. Boję się nie poważnych spraw, tylko błahych sytuacji. Jestem strasznie zaborcza i nie ufam nikomu. Boję się nawet jak mąż wychodzi na 5 minut z domu, mam od razu najczarniejsze myśli...

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Ponieważ napisałaś, że powyższe objawy dokuczają Ci od dawna to interesowało by mnie ich natężenie. Rozumiem, że skoro teraz napisałaś, że już masz dosyć, to można wnioskować, iż ostatnio pojawiają się częściej. Zastanów się co wpływa na ich natężenie? Czy Twoja sytuacja rodzinna/zawodowa ostatnio się zmieniła?
Jeżeli dolegliwości trwają dłuższy czas powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty. Psychiatra zadecyduje jaką formę terapii powinnaś otrzymać.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk