Ból brzucha podczas okresu - czy należy udać się do lekarza?

Ból brzucha towarzyszy mi podczas miesiączki jak i po miesiączce tyle, że ten po miesiączce jest nieregularny i nie taki mocny. Co to może być i jak mam przekonać mamę do wizyty u ginekologa bo ona uważa, że żadne wizyty nie są mi potrzebne. PS: Czy ból brzucha może być objawem dojrzewania?

ponad rok temu

Witam!

Ból brzucha może występować przed, w trakcie oraz po miesiączce. Wywołują go skurcze macicy i pozostałych elemnetów dróg rodnych co ułatwia ewakuację złuszczonego nabłonka z jamy macicy, kiedy nie dochodzi do zagnieżdżenia się w niej zapłodnionego jaja, czyli nie dochodzi do powstania ciąży.
Do ginekologa oczywiście zawsze masz prawo pójść
Bóle mogą się wiązać z dojrzewaniem płciowym w tym sensie, że zazwyczaj są one wtedy silniejsze, z wiekim dolegliwości mogą zmniejszyć swoje nasilenie. Pamietać należy jednak, że niektóre kpobiety mają silne dolegliwości okołomiesiączkowie przez cały okres w którym miesiączkują.

Pozdrawiam