Ból mięsni, obniżenie nastroju - co się ze mną dzieje?

Witam! Od ponad 2 lat dokuczają mi bóle mięśni. Występują one przy wykonywaniu obojętnie jakich czynności. Im cięższe zajęcie, tym większy ból. Gdy nic nie robię to nie odczuwam bólu. Pracuję fizycznie, dlatego jest to dla mnie trudne do zniesienia, choć z czasem zacząłem się do tego przyzwyczajać. Kiedyś także mniej spałem, a teraz mogę nawet do godziny 11. Byłem bardzo dużym optymistą, a teraz całkowicie spadłem na ziemie. Mam narzeczoną, niczego nam nie brakuje i dobrze nam razem, ale w sobie mam smutek przez to co się ze mną dzieje i mało kiedy się uśmiecham. Proszę o jakąś poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przewlekły ból mięśni może być objawem depresji, podobnie jak nadmierna senność. Czasami jest tak, że są to jedyne objawy depresji - mówimy wtedy o depresji maskowanej. Wspominasz o apatii, obniżeniu nastroju, co zwiększa prawdopodobieństwo tego rozpoznania. Nieleczona depresja zazwyczaj ulega nasileniu i trwa przeciętnie 6-9 miesięcy.
Depresja może się pojawić bez uchwytnej przyczyny- u osób, które wiodą satysfakcjonujące, poukładane życie. Proponuję, abyś zgłosił się do psychiatry, który w razie potrzeby skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty lub zaleci leki przeciwdepresyjne.

Serdecznie pozdrawiam