Zmęczenie, obniżenie nastroju - co robić?

Od 2 miesięcy boli mnie non stop głowa, jestem zmęczona, wiecznie mi się chce spać. Nie mam problemów w pracy ani w domu, mam wspaniałą córeczkę, kochającego męża. Czuje się źle, mam wiecznie podpuchnięte oczy. Mąż wysyła mnie do lekarza, bo nasilenie zmęczenia też daje mu się we znaki. Nie chce mi się nigdzie wychodzić, jedynie gdy muszę - idę z córeczką na spacer, nie chce mi się gadać z ludźmi. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie,
W opisywanej sytuacji polecam Pani przede wszystkim wizytę u psychiatry oraz u neurologa.
Uporczywe dolegliwości bólowe głowy dość często są objawem depresji. Jest to tym bardziej prawdopodobne w Pani przypadku, ponieważ wymienia Pani takie objawy depresji jak: apatia, utrata zainteresowania przyjemnymi czynnościami oraz nadmierna senność.
Na depresję może zapaść każdy, nawet gdy otoczony jest kochającymi ludźmi i nie spotkały go dotychczas stresujące wydarzenia. Każdy może się też wyleczyć i odzyskać dawną satysfakcję z życia. Nie leczona depresja trwa średnio 6-9 miesięcy, a samopoczucie ulega  wówczas systematycznemu pogorszeniu.

Serdecznie pozdrawiam

Witam,

zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka u lekarza rodzinnego i ewentualnie konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie