Ból podbrzusza, lędźwi i śluz w kale

od roku mam bol podbrzusza z polroczna przerwa. Mialam Tk brzucha i miednicy, mialam usg jamy brzusznej+ ginekologiczne- wszystko ok, tylko wyszla duzo gazow w jelicie. Morfologia-ok Mam bole podbrzusza+ ledzwi, czasami rowniez nadbrzusza, ale to bardzo rzadko. W stolcu czasami jest sluz. Rok temu zdarzylo mi sie kilka razy zielony stolec. obecnie od 2 dni mam zielony stolec, konsystencja normalna. Boli mnie po lewej stronie blizej biodra,rowniez przy ucisku. Badanie kalu-ok. Co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zielony stolec najczęściej jest wynikiem przyspieszonego pasażu. Może być to jednak także wynik spożycia niektórych pokarmów czy też suplementów diety. Przede wszystkim konieczne jest jednak wykluczenie przyczyn jelitowych. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem - najpewniej konieczne będzie wykonanie kolonoskopii.