Ból stóp a stosowanie diety niskobiałkowej

Dzień dobry! Jestem na diecie niskobiałkowej - dieta oszczędzająca nerki. Od niedawna odczuwam krótkotrwałe impulsy bólowe w stopach i okolicach kostek - szczególnie w nocy. Ból powoduje trudności w zaśnięciu i budzi w nocy nie pozwalając na głęboką jego fazę. Zauważyłem też lekkie obrzęki w okolicach kostek. Badanie Dopplera wykazało prawidłowe przepływy w nogach. Proszę uprzejmie o sugestię przyczyny i ewentualną propozycję postępowania. Juliusz O.

Szanowny Panie,
należałoby prześledzić Pana dietę pod względem zbilansowania jej w podstawowe składniki odżywcze jak witaminy, minerały oraz komplementarność aminokwasów. Polecam konsultację u dietetyka w tej kwestii.