Witam serdecznie,
Lek, który Pani zażywa oraz opisane schodzenia mogą wpływać na efekty odchudzania jednak nie należy się poddawać. Bardzo sie cieszę że jak Pani pisze utrzymuje dietę jednak wolałabym sie tej diecie bliżej przyjrzeć. Czasem wydaje sie że odżywiamy się prawidłowo a popełniamy wiele błędów żywieniowych. Być może tu tkwi problem. W celu analizy Pani diety proponowałabym wysłać mi na maila przykładowy, dokładnie opisany jadłospis a ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy lub przekażę swoje drobne uwagi. Dieta to jedno a drugie to aktywność fizyczna która już widzę że jest zbyt intensywna - co za dużo to też nie zdrowo. Nie może Pani ćwiczyć codziennie po 2h!! Zamiast budować mięśnie to je Pani spala ponieważ zaczyna zachodzić katabolizm. Mięśnie też muszą mieć czas na regenerację, odpoczynek. Przy tak intensywnych treningach testosteron zacznie wzrastać jeszcze bardziej.Ważne jest również zestawienie odpowiednich ćwiczeń. Jeżeli ma Pani sporo tkanki tłuszczowej proszę zająć się na początku w większej mierze treningiem aerobowym a później niech przeważa trening siłowy. Jeżeli ćwiczy Pani tak intensywnie a nie dostosowuje odpowiednio diety i jet ona zbyt niskokaloryczna to organizm przejdzie w stan oszczędzania i zacznie gromadzić rezerwę, zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Organizm gromadzi zapasy z obawy o utratę ważnych składników odżywczych. Często zbyt duża aktywność fizyczna w połączeniu z niewłaściwe dostosowaną dietą daje wręcz odwrotne efekty do zamierzonych.
Może być też taka sytuacja że rozbudowuje Pani silnie mięśnie które ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i z tego też powodu nie widzi Pani spadku wagi.
Chętnie prześledzę Pani dietę i być może w ten sposób wyjaśnimy Pani problemy z wagą. Jeżeli wyrażałaby Pani taka chęć proszę o jadłospis i opis treningów.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Jeżeli centymetry schodzą tzn. że dieta i ćwiczenia działają, niestety otyłość jest choroba przewlekłą i potrzeba więcej cierpliwości. Pozdrawiam
Przy insulinooporności i PCOS często masa ciała spada bardzo opornie mimo dużej ilości ćwiczeń. Warto zbilansować dietę pod względem zawartości białek, tłuszczy i węglowodanów (z niskim indeksem glikemicznym) w jadłospisie. Pani ma prawo tego nie umieć zrobić, jest to trudne, dlatego warto wybrać się do dietetyka, aby doradził co robi się źle, może kilka wzorcowych jadłospisów? Może niewielka zmiana da lepszy efekt?Stosowanie leków tylko wspomaga dietę. Jeśli jest Pani z okolicy Krakowa to zapraszam, pracuję z Paniami z zespołem policystycznych jajników. dietetykwkrakowie.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wzrost tkanki mięśniowej przy odchudzaniu i ćwiczeniach – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Spożywanie kolacji po wieczornym treningu – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dlaczego moja waga jednak wzrosła? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Skuteczny trening przy odchudzaniu – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik
- Tycie podczas ćwiczeń fizycznych i odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak spalić tkankę tłuszczową brzucha? – odpowiada Mgr Anna Jachna
- Skąd te wahania wagi podczas odchudzania? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Brak efektów po treningu na bieżni – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jaką dietę stosować aby zgubić kilogramy? – odpowiada Kamila Ziemann
- Brak spadku wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
artykuły
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę
Czy ciąża bez stosunku jest możliwa? Większość pow
Trening aerobowy - zasady, korzyści i przykłady ćwiczeń
Trening aerobowy, inaczej aeroby, to ćwiczenia, kt
Przeszła udar w wieku 30 lat. Lekarze nie mogli uwierzyć, że organizm nie wysyłał jej żadnych sygnałów
Udar nie jest już wyłącznie domeną osób w podeszły