Ból zęba po czyszczeniu i zatruciu przy nagryzaniu

witam jakiś czas temu trafiłam do dentysty z bolącą dolną lewą 6 ząb został wyczyszczony i dany antybiotyk ok tydzień później został dalej czyszczony i włożył mi trutkę ponieważ konieczne kanałowe.bolało 6h tydzień po włożeniu trutki boli mnie znów gdy nagryzę lub pije ciepłe a zwłaszcza na zimno czy ząb może znów zacząć boleć?? wizytę mam dopiero na za tydzień i już na kanałowe ale skoro boli to chyba znów trutka?proszę o poradę?panicznie się boję i nawet jestem skłonna wyrwać zęba i miec spoko

Metoda leczenia zależy od lekarza i zgody Pacjenta ; można farmakologicznie prowadzić do całkowitej dewitalizacji zęba względnie w znieczuleniu miejscowym już na pierwszej wizycie wstępnie oczyścić kanały i kontynuować dalsze postępowanie. Leczenie kanałowe nie gwarantuje sukcesu.