Bóle w nogach: co oznaczają?

Witam! Od jakiegoś czasu mam problemy z nogami, głównie z nogą lewą. Jednak od niedawna zaczyna dokuczać również prawa. W czerwcu skończę dopiero 21 lat, jednak już nogi mi puchną, pojawiają się żylaki oraz pajączki. Oprócz tego ostatnio bardzo często wystepują siniaki, które nie są spowodowane żadnymi urazami. Nogi bolą szczególnie w łydkach, ale nie tylko. Momentami czuję jakby (i tu nie wiem dokładnie, w którym miejscu, ale gdzieś w okolicach uda i biodra) jedna kość ocierała się o drugą. Ból jest straszny. Nie mogę się wtedy ruszać. Gdy zginam kolana, np. podczas "kucania", muszę wstawać powoli, bo nogi w kolanach także bolą. Byłam u lekarza, ale nic z tym nie zrobił. Proszę powiedzcie mi, co to może być i do jakiego specjalisty mam się udać?

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

W zwiazku z częstym wystepowaniem wybroczyn (siniaków) wskazane jest oznaczenie morfologii krwi -zwrócenie uwagi na steżenie płytek krwi. W wypadku prawidłowego wskazane wykonanie pełnego koagulogramu - lekarz rodzinny powinien wydać odpowiednie skierowania ew. skierować do hematologa. Problem żylaków czy rozserzeń żylnych należy skonsultować z chirurgiem naczyniowym. Oceny stawów kończyn dolnych powinien dokonać ortopeda.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty