Bóle zębów przed miesiączką

Mam problem . Zawsze przed miesiaczka bola mnie zeby leczone zdrowe . Swieze trg panoramiczne nie wykazalo zadnych stanow zapalnych . Dlaczego tak jest ze zawsze przed miesiaczka "czuje" zeby

Jeżeli wszystkie Pani zęby i cały układ stomatognatyczny są OK i jest to udokumentowane nawet radiologicznie to nie ma się czym przejmować - po prostu taka jest Pani " uroda " podczas miesiączkowania.

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy przyczyna nie tkwi w nieprawidłowościach zgryzowych. Podczas miesiączki zmienia się równowaga hormonalna i może to nasilać objawy związane z nieprawidłową okluzją. Dlatego powinniśmy sprawdzić, czy nasze zęby znajdują się w tzw. relacji centralnej, czy wypełnienia nie są za wysoko i czy mamy równomierny kontakt na wszystkich zębach.
Warto też dokładnie przebadać te zęby - ich wrażliwość na opuk, ciepło/zimno, sprawdzić stan przyzębia wokół nich i szczelność wypełnień. Jeśli były leczone kanałowe, skontrolować czy są do samego wierzchołka wypełnione.
Jeśli powyższe nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to jest to po prostu pani cecha indywidualna.