Bolesność gardła i węzłów chłonnych a leczenie domowymi sposobami

Jak domowym sposobem pomoc sobie w bolu gardla i wezlow chłonnych? Do lekarza mogę wybrać się dopiero za dwa dni. Dziekuje. Katarzyna

Proszę płukać gardło roztworem soli (łyżeczka soli na pół szklanki ciepłej, przegotowanej wody oraz wywarem z rumianku 2-3 x dziennie.) Do tego polecam Calcium 2 x dziennie + 2 x 1 g Vit C + 2x 1 tabl. Rutinoscorbin. Nie zaszkodzi czosnek z mlekiem, miodem i cytryną na noc oraz ew. okład rozgrzewający ze spirytusu na szyję na noc (szyję należy zabezpieczyć tłustym kremem , np. nivea) Metody stare, ale sprawdzone. .

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz