Brak akceptacji zwracania uwagi

Nie umiem zaakceptować tego, że ktoś zwraca mi uwagę. Dostaję czasem napadów złości i potrafię na kogoś bardzo nakrzyczeć bez większego powodu, jak sobie z tym radzic? Sa jakies metody na uspokojenie sie w takich sytuacjach?

Aleksander Ropielewski

Dobrą metodą jest odsunięcie emocji na drugi plan i zapytanie samej siebie, dlaczego właściwie się tak złoszczę? Może osoba zwracająca uwagę ma rację, albo nawet, gdy nie ma racji jest to życzliwa rada. Praca nad sobą i myślenie "głową' a nie "sercem" to podstawa do pohamowania raptownych reakcji. Gdy takie działanie nie poskutkuje można pomyśleć nad pomocą ze strony psychologa.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza