Brak ambicji a zła relacja z matką

Zycie bez ambicji... Witam. Przez wiekszosc dziecinstwa matka powtarzala mi ,ze jestem podla ,nic niewarta,nie bede miala znajomych,mam podly charakter i nic w zyciu nie osiagne.Rodzice rozstali sie jak mialam 13lat.Zawsze bylam za tata,niestety zostalam z mama,ktora cenila jedynie moja starsza siostre.Teraz sama jestem zona ale brak mi w zyciu ambicji,czuje ,ze stoje w miejscu,nie mam zadnych zainteresowan,nawet nie wiem co lubie i potrafie robic.Jak to zmienic?Czy to przez mame tak mam...?
ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Nieumiejętność konstruktywnego wspierania i wzmacniania Pani przez Mamę, z pewnością wpłynęła na Pani osobowość, na Pani brak świadomych potrzeb i na to, gdzie Pani jest...

Jednak teraz to Pani samostanowi o sobie, o swoim życiu.
Pomocna i skuteczna w dookreśleniu Pani potrzeb, zainteresowań i tego, co dla Pani jest ważne, byłaby praca terapeutyczna z psychologiem-w ramach NFZ-tu lub prywatnie.
Jak również uczestnictwo w rozwojowych warsztatach z poczucia własnej wartości, asertywności, relacji międzyludzkich.

Życzę Pani zaprzyjaźnienia się z samą sobą,
Irena Mielnik-Madej