Dzień dobry.
Opisywane przez Panią dolegliwości rzeczywiście wskazują na pogłębienie depresyjnych objawów. Niestety, leki same w sobie niewiele Pani pomogą, jeśli równolegle robi Pani wszystko, aby ów depresyjny stan utrzymać. Wychodzenie z dolegliwości wymaga również Pani aktywności, nawet, jeśli trudno się Pani "ogarnąć". Jeżeli rzeczywiście chce Pani sobie pomóc, proszę próbować wstawać z łóżka, ubierać się i pomimo wszystko wychodzić z domu, a przynajmniej przed dom - na krótki spacer.
Nadmieniam, że nawet zdrowe, młode i aktywne osoby po tygodniach siedzenia w domu, chodzenia w szlafroku, nie wychodzenia do ludzi oraz spania po 12-13 godzin poczują się chore, depresyjne i poczują utratę chęci do życia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Szanowna Pani, zaufała Pani lekom ale niestety to wlasnie psychiatrzy glowili sie nad tym co zrobic zeby pomoc swoim pacjentom i to oni trudza sie nad skutecznymi psychoterapiami.
Sprawa nie jest beznadziejna, wrecz bardziej nadziejna niz Pani to sobie wyobraza. Depresja nawraca, wywołuja ja nasze nieelastyczne sposoby reagowania i inrerpretowania sytuacji. Nieelastyczne przekonania o sobie i swiecie. prosze wrzucic wyszukiwarke terapeuta poznawczo behawioralny plus Pani miasto albo wejsc na strone www.pttpb.pl i wejsc w zakladke terapeuci licencjonowani i poszukac sobie kogos blisko Pani, zadzwonic i sie umowic.
Wiem, ze bedzie Pani zadowolona.
Zycze podjecia decyzji o wykonaniu telefonu.
Juz dosc sie Pani nameczyla.
Pozdrawiam serdecznie!
Witam,
warto ponownie skontaktować się z lekarzem, który przepisał leki, nie każdy lek działa tak samo na każdą osobę, bywa, ze leczenie trzeba nieco zmodyfikować i właściwe ustalenie leczenia może zając trochę czasu. Rozumiem, ze jest to dla Pani bardzo ciężki okres, ze obecny depresji jest cięższy niż poprzednie, co może nie napawać nadzieją, ale proszę wierzyć, ze jest to normalne, tak się po prostu może zdarzyć. Najlepsze co może Pani zrobić to w pierwszej kolejności zgłosić się się lekarza, opowiedzieć szczerze i bez obaw o wszystkim co się dzieje, być może potrzebna będzie modyfikacja leczenia. Choć depresja jest niestety chorobą z tendencją do nawrotów i zaostrzania się, warto zastanowić się co może być powodem tego, ze ten epizod jest cięższy niż dotychczasowe, to pozwoli na bardziej adekwatne leczenie, a przyczyn może być wiele. Często w leczeniu depresji zaleca się dodatkowo psychoterapię, ale decyzję odnośnie jej podjęcia pozostawiam Pani i pani lekarzowi prowadzącemu, w pierwszej kolejności trzeba wyjaśnić przyczyny Pani obecnego stanu
Czy jest Pani w psychoterapii?
Farmakoterapia jest konieczna w leczeniu depresji, ale często niewystarczająca. Zachęcam do udania się do psychologa i rozpoczęcia psychoterapii.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ciągłe zmęczenie, depresja, napady paniki i brak motywacji - jak sobie z tym poradzić? – odpowiada Mgr Łucja Fitchman
- Depresja i skuteczność stosowania leków antydepresyjnych – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Leczenie psychologiczne i psychiatryczne depresji – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Natrętne myśli a nerwica natręctw – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak mogę skutecznie leczyć depresję? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Nerwica natręctw a możliwość zachorowania na chorobę psychiczną – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Brak motywacji i depresja – odpowiada Dr n. med. Anna Błażucka
- Co oznacza senność, zmęczenie i brak motywacji? – odpowiada Ewa Gonia
- Depresja i samotność u 18-latki – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Czy brak pracy może być przyczyną depresji? – odpowiada Mgr Anna Szyda