Brak kondycji i siły u 18-letniej osoby

Witam. Mam 18 lat i 175 wzrostu. Moim problem z dnia na dzień stało się brak kondyncji i siły. Ważę 111 kilo i myślę że to o ok.20 za dużo. Postanowiłem odrzucić słodkie napoje etc. Ale nic nie daje :/ Jeżdzę rowerem, biegam i nic. Co musiałbym jeść? Jak urozmaicić swoją dietę abym zauważył że kilogramy spadają ? Proszę o pomoc, bardzo to mi przeszkadza w życiu codziennym :/

Przy tak dużej nadwadze niezbędne jest wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety pod okiem specjalisty. Niestety problem, który narastał przez wiele lat nie zniknie w ciągu kilku miesięcy. Musi mieć Pan dużo cierpliwości i wytrwałości. Jeśli jest Pan zainteresowany indywidualną dietą zapraszam do kontaktu: marta@zdrowozjesz.pl

Witam serdecznie,

Ustalenie indywidualnej diety byłoby możliwe po zebraniu wywiadu zdrowotno-żywieniowego. Proponowałabym wykonanie badań m.in. hormonów tarczycy, poziomu glukozy. Mogę udzielić kilku wskazówek. Bardzo dobrze, że zrezygnował Pan m.in. słodkich napojów. Eliminacji powinny także podlegać dania gotowe, produkty fast-food, słodycze. W diecie powinno występować pełnowartościowe białko, które można znaleźć w chudych wędlinach, mięsie, jajach. Tłuszcze zwierzęce proszę zamienić na rzecz roślinnych - oliwa z oliwek, olej rzepakowy. Źródłem węglowodanów powinno być pieczywo z pełnego przemiału, brązowy ryż, kasze. Nie powinno zabraknąć też owoców i warzyw z przewagą tych drugich. Proszę spożywać 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. Bardzo ważna jest tutaj systematyczność. Dodatkowo proszę pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu najlepiej wodą mineralną niegazowaną. Jako formę aktywności fizycznej polecałabym basen i ćwiczenia w wodzie, modelują sylwetkę, ale także odciążają stawy.

Pozdrawiam