Brak miesiączki po ciąży - czy wszystko ze mną ok?

Dnia 14 maja 2010 roku urodziłam córkę przez cięcie cesarskie, karmiłam piersią przez 10 m-cy. W lipcu byłam na kontroli i było wszystko w porządku. Miesiączkę dostałam 28 października, a kolejną albo za 3 tyg., albo za 2 i tak do lutego. Teraz, do dnia dzisiejszego, nie miesiączkuję. Poza tym miesiączka była inna niż kiedykolwiek, miała ciemny kolor i wielkie ilości przez 8 do 10 dni.
Czy może to być coś groźnego? Wykluczam ciążę.
Proszę o radę

Witam serdecznie!

Podczas karmienia piersią mogą występować nieregularne krwawienia. Zwykle krwawienia występują rzadziej niż raz w miesiącu, czasem częściej, tak jak to miało miejsce w Pani przypadku. Z moich obliczeń wynika, że odstawiła Pani dziecko od piersi na przełomie lutego/marca, a zatem częste krwawienia nie są niczym niepokojącym.

Po całkowitym odstawieniu dziecka od piersi miesiączka powinna pojawić się po 6-8 tygodniach. Proszę zatem odczekać wyznaczony czas i w przypadku braku kolejnego krwawienia, zgłosić się do ginekologa.

Najczęstszą przyczyną braku miesiączki po porodzie są zaburzenia hormonalne. Do postawienia właściwej diagnozy konieczne jest wykonanie pełnego profilu badań hormonalnych.

Pozdrawiam