Brak odczuwanej przyjemności z seksu a stosowanie Abilify

Dzień dobry.Moja żona przyjmuję pół tabletki na dobę abilify 5mg od kilku miesięcy. Od kilku miesięcy nie ma w ogóle ochoty na seks. Nie odczuwa żadnej przyjemności przy seksie, nie ma takich doznań i odczuć przy zbliżeniu jak wcześniej. Czy może to być spowodowane zażywaniem tego leku w tak małej dawce

Należy spojrzeć na to indywidualnie.
Jest to nowy lek i zapewne upłynie trochę czasu, jak pojawią się naukowe obserwacje w literaturze medycznej.
Teoretycznie większość leków psychiatrycznych może mieć wpływ na sferę seksualną, w praktyce jest to różnie, wielu pacjentów dobrze fukcjonuje.
Odstawianie leków stosowanych ze wskazań neurologicznych i psychicznych nie jest bezpieczne, grozi zaostrzeniem objawów choroby.
Zachęcam do rozmowy z lekarzem leczącym.
Pozdrawiam. JW, www.seksuolog.org.pl