Brak okresu po stosowaniu diety kopenhaskiej

Witam, w lutym stosowałam dietę kopenhaską...w trakcie dostałam okres a teraz mija już 50 dzień bez okresu...nie wiem co się dzieje tym bardziej, że ostatni stosunek z chłopakiem (kiedy był w Polsce) miałam na początku stycznia a jeśli to nawet ciąża to myślę, że powinny być już jakieś oznaki skoro to byłby już początek 4 miesiąca, czy mogłam sobie aż tak rozregulować organizm?

Witam,

Owszem dieta kopenhaska jest dietą bardzo restrykcyjną i jeśli stosowała ją Pani dłuższy czas mogła przyczynić się do rozregulowania cyklu. Nie warto na własną rękę eksperymentować z dietami Swoją drogą dobrze byłoby jednak, gdyby zrobiła Pani test ciążowy i udała się do ginekologa.

Test ciażowy oczywiście natomiast wszelkie wachania mady ciała moga powodować zmiany hormonalne i zaburzenia miesiaczkowania. Jezeli sytuacja się będzie przedłużać ! Być może trzeba będzie wesprzeć się diagnostyka hormonalna i leczeniem. Pozdrawiam.

To bardzo prawdopodobne dlatego, że jest to bardzo restrykcyjna dieta i prakrycznie pozbawiona tłuszczu. Niestety cała nasza gospodarka hormonalna bazuje na tłuszczach, więc ograniczając je można sobie poważnie zaszkodzić. Jeśli dieta prowadzona jest według rankingu internetowego a nie na zasadzie oszacowania typu metabolicznego to takie przypadki jak u Pani mogą i pojawiają się dosyć często. Najpierw zatem badania a dopiero potem układanie diety., Sugeruję badanie "Analizy pierwiastkowej włosów" (więcej na www.arkadia-klinika.pl) a dopierop otem drastyczne zmiany w stylu żywienia.
Pozdrawiam.

Witam.Dieta ta jest restrykcyjna mogła Pani nią rozregulować cykl.Na przyszłość proponowałabym nie stosować diet na własną rękę, lepiej udać się do dietetyka. Proponowałabym też zrobić test ciążowy.Pozdrawaim

Witam serdecznie,

Jeżeli wykluczymy ciążę - warto wykonać test ciążowy, to brak okresu może być skutkiem stosowania drastycznej diety jaką jest kopenhaska. Dieta na szczęście jest krótkotrwała ale bardzo wyniszcza organizm. W czasie jej trwania dostarcza Pani bardzo niewielką ilość kalorii a tym samym niewystarczającą ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma nadzieję że w tym momencie odżywia się już Pani racjonalnie. Przestrzegam przed dietami z internetu i głodówkami! dieta powinna być indywidualnie dostosowana do Pani potrzeb i odpowiednio zbilansowana pod względem składników odżywczych. Proszę skonsultować się z ginekologiem, który wykona odpowiednie badania i najprawdopodobniej wywoła okres farmakologicznie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam serdecznie,
dieta kopenhaska jest dietą bardzo wyniszczającą i mogła doprowadzić do zatrzymania miesiączkowania. Jeżeli jednak podejrzewa Pani możliwość bycia w ciąży proszę koniecznie zrobić test lub udać się do ginekologa.

pozdrawiam
Karolina Czyrwik
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu wykluczenia lub potwierdzenia ciąży. Wizyta u dietetyka w celu zbadania masy ciała i wykluczenia zaburzeń odżywiania też jest wskazana, jeżeli na restrykcyjnych dietach doszło do niedożywienia w Pani przypadku - możliwy jest brak miesiączki. Pozdrawiam