Brak partnera i miłości

Dlaczego mężczyźni chcą się ze mną tylko przespać? Nie jestem atrakcyjną dziewczyną, czuję się z tego powodu źle, że nikt mnie nie kocha ani nie chodzę z nikim z miłości. Zawsze, gdy byłam zakochana byłam odrzucana. Może powinnam wdać się w romans w końcu i tak nikt mnie nie pokocha a tak przynajmniej będę miała namiastkę tego co mają inne kobiety. Dowiem się jak to jest być całowanym, przytulanym. Odkryć przyjemność z seksu. Tylko ja nie mogę zajść w ciążę, ze względu na niedosłuch. To blokuje

Zachęcam do spotkania z psychologiem i pracowania nad zmianą. Przyjrzenia się temu, co dzieje się w Pani życiu, jakie doświadczenia Panią ukształtowały, a także temu, co Pani robi lub czego nie robi, ze relacje nie układają się tak, jakby Pani tego oczekiwała. Przepracowanie przeszłych doświadczeń, emocji, trudności, a także zmiana w zachowaniu powinny pomóc w odnalezieniu siebie, poprawie samooceny, poczucia wartości, pewności siebie i bezpieczeństwa, a tym samym poprawić subiektywnie odczuwaną jakość życia. A to niewątpliwie wpłynie na Pani relacje.

Witam. Czytając Pani list pomyślałem o Pani poczuciu własnej wartości. Wygląda na to, że nisko się Pani ocenia. Nad tym warto popracować - odpowiednią metodą pomocy jest psychoterapia. Jeżeli Pani niedosłuch znacznie utrudnia komunikację, to proszę znaleźć terapeutę znającego język migowy - są tacy. Nie jestem ginekologiem, ale wydaje mi się, że niedosłuch nie utrudnia zajścia w ciążę. Może utrudniać funkcjonowanie w roli rodzicielskiej - ale to bariera do pokonania. Znam niepełnosprawnych rodziców, którzy czasem lepiej, a czasem gorzej - dają sobie radę. Proszę zacząć wierzyć w siebie. Pozdrawiam

Witam, pisze Pani o ważnych i zarazem problemowych obszarach w Pani życiu. Bardzo często się zdarza, że kobieta nie może zajść w ciąże, gdy nie czuje się bezpiecznie w związku, nie ma wsparcia od partnera. Pani trudności wydają się wzajemnie na siebie oddziaływać. Ważne jest, aby przyjrzała się Pani sobie, czy umie Pani przyjmować bliskość, czy raczej koncentruje się Pani w relacji na tym, że nie jest Pani atrakcyjna, ma niedosłuch. Moje słowa mogą się Pani wydawać banałem, jednak wiele osób nieświadomie, nie umie przyjmować miłości i stąd łatwiej jest zdecydować się na seks niż, świadomie zaangażować się w związek. Przelotna relacja paradoksalnie jest bezpieczniejsza. Proszę pomyśleć o psychoterapii, gdyż opisane przez Panią trudności mają głębsze źródło i bez pracy nad sobą, może Pani przez lata doświadczać frustracji i rozczarowania w związkach z mężczyznami. Pozdrawiam