Brak porozumienia z mężem i myśli o odejściu

co mam zrobić ? żyć w tym związku czy odejść ? kocham męża ale chce odejść nie układa się nie potrafimy ze sobą rozmawiać , czuję że to moja wina, byliśmy 3 lata w rozłące ja w Polsce on a anglii tam pracował , sciągnoł mnie i córkę do siebie. Ale jest jak było ciągle coś ciągle sprzeczki . nie chce tak żyć

Witam,
sama Pani musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy być razem czy też się rozstać. Kilka lat mieszkali Państwo osobno. Powtórne zamieszkanie po takim czasie na pewno jest problematyczne. Jeżeli chcieliby Państwo próbować walczyć o związek zachęcam do wizyty u terapeuty par.
Pozdrawiam.

Warto na początek skorzystać z psychoterapii małżeńskiej. Być może przyjrzenie się w czym leży problem, co można by zmienić, jak na nowo zainteresować się sobą, odnaleźć uczucie pozwoli Państwu budować dalej związek?
Jeśli nie ma możliwości skorzystania z pomocy zwykłego gabinetu (bariery organizacyjne czy językowe) można pomyśleć o spotkaniu z psychoterapeuta online. Są gabinety świadczące tego typu pomoc. Warto poszukać.

Witam serdecznie. Bardzo trudną sytuację Pani opisuje. Rozumiem, że w Państwa małżeństwie od dawna się nie układało i ten długi moment rozstania być może tylko odsunął w czasie pewne decyzje. Pisze jednak Pani o miłości do męża, o jego staraniach, żeby Panie przyjechały. Oczywiście decyzja o tym, czy odejść, czy nie należy wyłącznie do Pani. Warto jednak najpierw przyjrzeć się swoim uczuciom, dobrze je zrozumieć, może spóbować coś zmienić. Szansą na zmiany jest czasem podjęcie psychoterapii małżeńskiej. Może zanim podejmie Pani decyzje o zakończeniu małżeństwa warto skorzystać z takiej pomocy? Małgorzata Danielewicz

Witaj serdecznie! Myślę, że przydałaby się Państwu terapia małżeńska, która pozwoli spojrzeć z różnych kątów na daną sytuację. Jeśli Państwo nie będziecie mogli odnaleźć pomocy w Anglii mogę zaproponować tzw. terapię online. Zapraszam do kontaktu poprzez stronę internetową :-)

Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu