Brak posiłku rano a bolesność głowy

Dzień dobry.Prawie za każdym razem gdy nie zkem sniadania rano albo nie wypiję herbaty czy innego napoju,przez pare godzin to w poludnie zaczyna mnie mocno bolec glowa i nie dzialaja na mnie żadne tabletki.Czy mogę mieć przez to problem z odchudzaniem?

Przecież to już małe dzieci wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Proszę jeść conajmniej 3 x dziennie. Zupełnie to nie kłóci sie z odchudzaniem. Jeśli ktoś chce sie odchudzać powinien jeść 3 lub 5 x dziennie w niewielkich ilościach, małokaloryczne. Na trawienie organizm zużywa dużo energi wiec nie przeszkadza to w diecie.

Witam, ból głowy jest wynikiem niedoboru energii (glukozy), którą organizm powinien otrzymać krótko po wstaniu, około 30-45 minut od przebudzenia. Im później pierwszy posiłek, tym większe trudności z redukcją masy ciała. Metabolizmu nie da się oszukać :)
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl