Brak posłuszeństwa u 5-latka

Witam mam 5 letniego syna.Od paru lat sie nie slucha nas , jakz robi cos zle to za kare ja albo ojciec zabieralismy mu zabawke lub nie ogladal bajek , wpadal w histerie , mowi wtedy ze nie chche z nami rozmawiac , wiem ze te zabierane rzeczy pewnie doprowadzily do tego stanu. , jak wychodzi na dwor to potem jak go wolam to nie chce isc do domu. Staram sie poswiecac mu czas ,ale mam jeszcze 5 mies, coreczke .Rozmowy tlumaczenia nie pomagaja na dlugo .. potem robi sie to samo ..pomozcie

Psychologia

W Pani opisie brakuje powodów za jakie syn jest karany. Poza tym mam dziwne wrażenie jakby pisała Pani o starszym dziecku niż 5 lat. Czy nie jest przypadkiem tak, że zbyt wiele Państwo od syna wymagają? Czy syn jest instruowany jak powinien się zachowywać właściwe a co jest niewłaściwe? Czy gdy jest karany to tłumaczy mu Pani co zrobił źle i jak powinien się zachowywać odpowiednio? No i czy synek jest nagradzany gdy zachowuje się w odpowiedni sposób?
Myślę, że warto byłoby zwrócić się o pomoc do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub psychologa rodzinnego, który zdiagnozowałby gdzie tkwi problem i mógłby wskazać Państwu właściwy kierunek działań.

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa rodzinnego. Podczas wspólnej rodzinnej pracy naucza się Państwo skuteczniej stawiać synowi granice, wzmocnia w roli rodzica, podniosą poczucie własnej wartości i pewności siebie. A to wszystko ułatwi relację z maluchem i pozwoli lepiej radzić sobie w procesie wychowawczym.