Brak potrzeby czułości i seksu oraz lęk przed nieplanowaną ciążą

W ostatnim czasie moje zainteresowanie życiem intymnym zupełnie zmalało. Nie potrzebuję żadnych pieszczot, przytulania, a tym bardziej zbliżeń seksualnych. Mam wręcz wstręt do nich. Jeśli już dojdzie do stosunku, nie potrafię czerpać z niego przyjemności, ogarnia mnie paniczny strach przed ciążą. Dodatkowo za każdym razem towarzyszy mi ból, być może związany ze strachem i nastawieniem. Od roku stosuję antykoncepcję hormonalną, ale, problem narastał stopniowo. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Każda sytuacja ma swoje źródła, przyczyny, czynniki wyzwalające. Czasami jest ich kilka i wzajemnie nakładają się na siebie, czasami można odkryć jeden kluczowy. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji, aby odkryć, jakie mogą być to przyczyny w Państwa sytuacji.
Istotne, jak było wcześniej, czy był okres udanego życia seksualnego, jak długo on trwał. Często ważna jest relacja, atmosfera panują w związku, to, jak układa się między Państwem w innych sferach niż seksualna.
Warto byłoby zastanowić się też, jakie są źródła strachu przed ciążą, mimo stosowania antykoncepcji hormonalnej (najbardziej skutecznej metody, która prawidłowo stosowana sprawia, że nieplanowana ciąża jest właściwie niemożliwa).

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza