Brak spadku wagi po tygodniu stosowania diety

Po wielu dietach,które kończyły się efektem jo jo postanowiłam przejść na zdrową dietę(czytając pomocne artykuły abc zdrowie).Moim marzeniem jest zrzucenie 15 kg,w tej chwili przy wzroście 163 ważę 77kg.Dietę zaczęłam tydzień temu i problem jest taki że waga nie spada.Proszę o pomoc co jest zle.Przykładowe menu:7-ogórek,10.00-2 kromki chleba ig,pomidor,2 jaja,13-sok pomidorowy szklanka,jabłko,jogurt nat,16.00-250 g ryby po grecku i 2 kromki ig,19.00-4szt pieczywa ryżowego.Dużo piję i ćwiczę

Witam Panią,

Pani jadłospis nie wygląda za dobrze. Nie wiem czy któryś z dietetyków na abc zdrowie doradzał właśnie tego typu dietę. Jest zdecydowanie zbyt niskokaloryczna!
Na śniadanie ogórek? Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolacja powinna być zjadana na 2-3h przed snem. U Pani kolacja zawiera same węglowodany czyli pieczywo ryżowe. Na kolację staramy się zjadać białko z warzywami. Raczej unikamy węglowodanów złożonych a już na pewno prostych.
Postara się Pani lepiej zbilansować jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W diecie brakuje grubych kasz, naturalnego ryżu.

Witam,
Definitywnie kaloryczność w Pani diecie jest za niska i przez to doszło do zwolnienia metabolizmu. Nie napisała Pani jaki wysiłek fizyczny jest wykonywany i ile godzin tygodniowo. A jest to bardzo ważne do ustalenia kaloryczności w diecie redukcyjnej. Wiem, że dla niektórych to dziwnie zabrzmi ale aby chudnąc trzeba jeść. Z tym, że musi to być odpowiednia ilość i jakość spożywanych produktów. Najlepiej aby było to około 4-5 posiłków, zaczynamy od konkretnego śniadania maksymalnie do godziny od wstania. Następne posiłki powinny być spożywane w równych odstępach czasowych – najlepiej 3-4 godzinnych. Podział jeśli chodzi o energię może wyglądać tak:
1 śniadanie – 25% energii
2 śniadanie – 10% energii
Obiad - 35% energii
Podwieczorek – 10% energii
Kolacja – 20% energii
Jeśli trenuję Pani na siłowni proponowałbym podnieść ilość białka w diecie, gdyż jest za niska. Przyspieszy to metabolizm oraz jeśli nawet trening siłowy wykonywany jest prawidłowo to zbyt mała ilość białka w diecie uniemożliwi rozbudowę mięśni. Proponowałbym wizytę u dobrego dietetyka który pomoże Pani w zrzuceniu wagi i ustaleniu planu żywieniowego.

Pozdrawiam

http://www.zawadzki.fitdietetyk.pl

Na takiej diecie rzeczywiście trudno będzie się Pani odchudzić. Jest zdecydowanie za mało kalorii i organizm natychmiast zwalnia przemianę materii (stąd miała Pani efekt jo-jo).
Proszę zaczynać od solidnego śniadania, najlepiej ciepłego ( owsianka lub kasza, jajko), w miarę równomiernie rozłożyć posiłki w ciągu dnia (przerwy 3-4 godziny).
Proszę wyrzucić definitywnie "styropian" ryżowy (IG prawie 90), a na kolacje spożywać produkty białkowe plus trochę węglowodanów, zwłaszcza, że włączyła Pani wysiłek fizyczny.
W diecie widać też mało tłuszczu - może pojawić się osłabienie, ciągoty na słodycze i zaparcia. Proszę nie bać się masła oraz oliwy i oleju lnianego spożywanych na surowo.
Jeśli chodzi o dużą ilość napojów - jeśli to woda to w porządku. Kawa i herbata w nadmiarze odwadniają, a w sokach owocowych proszę uważać na ukryty cukier.

Jeśli ma Pani jakieś pytania proszę dzwonić tel. 606 130 841, a gdyby potrzebowała Pani pomocy w ułożeniu diety zapraszam do poradni internetowej:
www.miesowicz.fitdietetyk.pl

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz

Za mała ilość pożywienia i być może rozregulowana przemiana materii przez poprzednie diety zwalnia metabolizm. Tydzień czasu to też za mało, aby powiedzieć, że dieta nie działa. Proponowałabym wizytę u dietetyka, który ułoży dla Pani zbilansowaną dietę, która przyśpieszy przemianę materii i nie dopuści do niedoborów pokarmowych. Dieta, ćwiczenia plus czas powinny dać efekt.

Witam, przeszłość dietetyczna działa na Pani niekorzyść, obecnie źle zaplanowane posiłki także niczemu dobremu nie służą, obawiam się, ze nie pokrywają zapotrzebowania Pani organizmu na niezbędne składniki. Trudno mi uwierzyć, by taki jadłospis "wyszedł z ręki" dietetyka, nie sądzę :(
Myślę natomiast, że czas najwyższy, by skorzystała Pani z profesjonalnej porady dietetycznej, bo samowolne próby, jak widać, niczemu dobremu nie służą.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska